Wydarzenia

Energy Logserver i Energy SOAR | Seria webinarów | Lipiec-wrzesień

  • Typ Wydarzenia: Webinar
  • Data: 17 sie 2021 - 21 wrz 2021
  • Uczestnicy: Partner, Klient końcowy

 

20.07 godz. 10:00

Log management jako fundament bezpieczeństwa

Centralizacja zdarzeń z infrastruktury IT to podstawa, a zarazem jedno z najważniejszych zadań platformy Energy Logserver. Dzięki tej platformie będziesz w stanie agregować logi z urządzeń sieciowych, serwerów, a nawet aplikacji. Wszystko w jednym centralnym punkcie, abyś mógł poddać dane analizie oraz zapewnić zgodność z regulacjami.

 

17.08 godz. 10:00

SIEM. Wykrywanie incydentów bezpieczeństwa i podejrzanych zachowań 

SIEM jest naturalnym rozwinięciem log managementu. To potężne narzędzie, które jest w stanie wykryć, zaalarmować i wskazać zagrożenia wewnątrz architektury IT. Posiada zaawansowany wewnętrzny system kalkulacji wagi incydentów, które można przypisać do użytkowników. Oznacza to, że Energy Logserver SIEM nie tylko wykrywa incydenty, ale może je analizować pod względem priorytetu.

Automatyzacja procesów pozwoli odciążyć dział IT/SOC.

 

21.09 godz. 10:00

SOAR. Orkiestracja, automatyzacja i reagowanie w zakresie bezpieczeństwa IT

Pracownicy SOC wykonują setki operacji w ciągu dnia. Skanowanie plików, sprawdzanie reputacji domen i adresów IP, blokowanie ich i wiele innych. Aby to zrobić, używają wielu różnych narzędzi, ale większość czasu robią to ręcznie. Jest to źródło błędów i ludzkich pomyłek. Energy SOAR rozwiązuje ten problem poprzez integrację z wieloma różnymi narzędziami i automatyczne przetwarzanie zdarzeń. Dzięki Energy SOAR zasoby ludzkie nie będą marnowane.

Energy SOAR może integrować i koordynować pracę różnych narzędzi bezpieczeństwa (takich jak firewalle, antywirusy), a także łączyć się z MISP jako zewnętrzną bazą danych. Koordynuj pracę każdego narzędzia bezpieczeństwa w swojej architekturze z jednego punktu.

 

Zaoszczędź czas i pieniądze z Energy Logserver i Energy SOAR!

 

"Narzędzia do zarządzania logami są używane do obsługi wszystkich logów i radzenia sobie z nimi w dowolny sposób, który najlepiej odpowiada potrzebom organizacji. Zarządzanie logami jest popularnym tematem nie tylko wśród administratorów systemów i security, ale również wśród deweloperów".

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem dotyczącym log management napisanym przez Piotra Kawę, Business Development Director Bakotech.

 

Dodaj wydarzenie do kalendarza google calendar google calendar google calendarWyślij zgłoszenie  >