Nowości
Poszerzenie portfolio firmy Bakotech o rozwiązanie Ekran System
28 sie 2020

Do portfolio firmy Bakotech, będącej dystrybutorem rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa IT i monitorowania sieci, dołączył nowy Producent. Kontrakt z Ekran System podpisany został w lipcu 2020 roku. To już czwarty producent, którego rozwiązania pojawiły się w tym roku w portfolio dystrybutora.

Firma została założona w 2013 roku przez grupę specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w zakresie cyberbezpieczeństwa. Jej działania koncentrują się wokół rozwoju flagowego produktu marki o tej samej nazwie (Ekran System) oraz dostarczenia go do klientów na całym świecie za pośrednictwem globalnej sieci partnerów.

Ekran System to produkt oferujący możliwości o szerokim spektrum zastosowania skupiającym się głównie wokół:

  • Analizy i monitorowania zachowań użytkowników,
  • ochrony przed zagrożeniami wewnętrznymi,
  • monitorowania użytkowników uprzywilejowanych.

 „Podpisaliśmy kontrakt z Ekran System widząc rosnące zapotrzebowanie firm związane z ochroną przed utratą lub wyciekiem danych wrażliwych. Rozwiązanie to cechuje się łatwym i szybkim wdrożeniem, ponadto nie wymaga ono wprowadzania zmian w obecnej infrastrukturze i stanowi doskonałe uzupełnienie już istniejących systemów bezpieczeństwa. W dobie rosnącej liczby zagrożeń i incydentów związanych z ingerencją w zasoby firm, kluczowe było dla nas znalezienie produktu, który umożliwi jak najskuteczniejsze ich wykrywanie i zapobieganie im. Podpisanie kontraktu z Ekran System to zatem bardzo ważny krok zarówno dla nas, jak i dla naszych klientów” – podsumowuje Krzysztof Hałgas, Managing Director Bakotech.

Rozwiązanie umożliwia firmom ograniczenie ryzyka związanego z zagrożeniami wewnętrznymi oraz zewnętrznymi. Dzięki funkcjom monitorowania i analizy zachowań użytkowników w całym przedsiębiorstwie, Ekran System pozwala zidentyfikować użytkowników, którzy stanowią ryzyko dla bezpieczeństwa danych. Dodatkowo umożliwia monitorowanie sesji uprzywilejowanych, jak również sesji firm trzecich, które nierzadko mają wysokie uprawnienia do krytycznych zasobów infrastruktury IT.

Jako Ekran System Polska zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy z firmą Bakotech, aby wspólnymi siłami odpowiedzieć na zapotrzebowanie firm pod względem monitorowania użytkowników zwykłych i uprzywilejowanych na serwerach i stacjach roboczych. Współpraca z firmą Bakotech to dla nas możliwość rozwoju u boku sprawdzonego partnera biznesowego, który cechuje się dużym doświadczeniem w sektorze bezpieczeństwa IT na rynku polskim oraz terenie CEE. Priorytetem w naszej wspólnej działalności jest zwiększeniu świadomości w temacie bezpieczeństwa cybernetycznego oraz zapewnieniu naszym klientom skutecznego rozwiązania, które pozwoli im zmniejszyć ryzyko przed wyciekiem i ingerencją w firmowe dane oraz zasoby.” -  Paweł Chudziński, Ekran System Polska.

Więcej informacji na temat rozwiązania Ekran System znajduje się na stronie producenta: https://www.ekransystem.com/pl.


 

 

Lista nowości      >