Nowości
WatchGuard od teraz z technologią Hexis Hawkeye G
15 cze 2016

WatchGuard Technologies nabywa technologię Hexis HawkEye G. Powstała integracja technologiczna pozwoli organizacjom na kompleksowe zabezpieczanie zasobów, detekcję i podejmowanie działań przeciwko zagrożeniom.

 

WatchGuard® Technologies, lider w dziedzinie zaawansowanych rozwiązań bezpieczeństwa sieci, ogłosił integrację z Hexis HawkEye G - technologią detekcji i odpowiedzi na zagrożenia, której producentem jest Hexis Cyber Solutions, Inc., część KEYW – światowego lidera w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Jak powiedział Prakash Panjwani, CEO WatchGuarda, połączenie HawkEye G i WatchGaurda oznacza poszerzenie widoczności zagrożeń aż po urządzenia końcowe. Pokrywa się to z misją producenta, mającą na celu dostarczanie zabezpieczeń najwyższej klasy, które są łatwe do wdrożenia i zarządzania zarówno w małych i średnich firmach, jak i w przedsiębiorstwach rozproszonych.

Bez względu na wielkość, organizacje zmagają się ze wzrostem coraz to bardziej wyszukanych ataków typu zero-day przy jednoczesnym braku kompleksowej widoczności całej firmowej sieci, która pozwoliła by im na podjęcie odpowiednich działań. W efekcie oznacza to zwiększone ryzyko i wolniejszy czas reakcji, która powinna osłabiać skutki ataku. Platforma Hexis HawkEye G zapewnia widoczność tego rodzaju zagrożeń oraz odpowiednie narzędzia i automatyzację, które pozwolą na łatwą i szybką naprawę incydentów.

HawkEye G to najbardziej zaawansowane rozwiązanie na rynku w zakresie wykrywania i odpowiedzi na zagrożenia.” – powiedział Chris Fedde, dyrektor Hexis Cyber Solutions. „Naszym celem w tej transakcji było nawiązanie partnerstwa z uznanym liderem bezpieczeństwa, który mógłby znacząco zwiększyć zasięg produktu pod względem sprzedaży i dystrybucji, kontynuując inwestycję w technologię. Dzięki rozległemu kanałowi sprzedaży i  uznaniu za najlepszego producenta w klasie rozwiązań bezpieczeństwa, WatchGuard stanowi najbardziej odpowiedniego partnera dla wielokrotnie nagradzanej technologii HawkEye G.”

O WatchGuard Technologies

Firma WatchGuard Technologies powstała w 1996 roku w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swoje przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach. Producent regularnie klasyfikowany jako lider i wizjoner w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i w dużych firmach na całym świecie. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania, WatchGuard Dimension, uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

O Hexis Hawkeye G

Platforma Hexis Hawkeye G zapewnia detekcję behawioralną, ciągłe rejestrowanie urządzeń końcowych, głęboką inspekcję pakietów sieciowych, analizę bezpieczeństwa i automatyczne odpowiedzi na zagrożenia oparte na politykach bezpieczeństwa w celu wykrywania i reagowania na zagrożenia przed dokonaniem szkodliwych zmian. 

Lista nowości      >