Projekty :
Firma TNT Ukraina wybrała DeviceLock dla zapobiegania wyciekowi danych
Firma TNT Ukraina wybrała DeviceLock dla zapobiegania wyciekowi danych

W celu kontroli dostępu do wrażliwych danych firmowych i zapobieganiu ich wyciekowi, TNT Express na Ukrainie wdrożyła rozwiązanie DeviceLock.

Według szefa ukraińskiego oddziału TNT Express, Igora Tolmacheva, konieczność zastosowania wybranego rozwiązania wyniknęła z ogromnego ryzyka jakie niesie ze sobą potencjalny wyciek danych. «Znaczna część ryzyka związanego z bezpieczeństwem informacji w firmie, bierze się nie z ataku hakerów czy działania złośliwego oprogramowania ale jest związana z działalnością personelu. Przed nami stało trudne zadanie wzięcia pod kontrolę przepływu informacji wewnątrz firmy», skomentował Igor Tolmachev.
 
Przy wyborze rozwiązania dla infrastruktury opartej na 350 stacjach roboczych i ponad 40 serwerów, kierownictwo firmy podjęło decyzję o współpracy z firmą BAKOTECH oraz DeviceLock, głównie ze względu na prostotę obsługi i implementacji oraz efektywność wybranego rozwiązania. DeviceLock pozwolił działowi IT klienta na pełną kontrolę nad tym, jakie urządzenia podłączone do stacji roboczych, jak są one wykorzystywane i jakie informacje są na nich zapisane. Klient uzyskał również możliwość ukrytego kopiowania danych przenoszonych na urządzenia zewnętrzne, co pozwoliło administratorom na pełną informacje jakie dokumenty były używane w tych operacjach. Ponadto, sam proces instalacji i implementacji rozwiązania był mało skomplikowany, czemu przysłużyła się również profesjonalna pomoc ze strony firmy SPro Ltd – certyfikowanego partnera firmy DeviceLock. 
 
 
TNT Express – lider w akresie dostaw ekspresowych przesyłek dla firm i korespondencji. Na Ukrainie personel liczy ponad 700 pracowników w 20 biurach regionalnych. TNT Express Ukraine obsługuje ponad 140 miast i wykonuje ponad 10 000 operacji kurierskich w ciągu tygodnia. 
 
DeviceLock –  to środki rejestrowania i monitorowania dostępu do urządzeń typu wejście-wyjście. DeviceLock pozwala kontrolować pełne spektrum urządzeń, które mogą być potencjalnie niebezpieczne: USB, CD/DVD, а także FireWire, urządzenia operujące na portach podczerwieni, porty równoległe i szeregowe, WiFi, Bluetooth, napędy taśmowe, wszelkie dyski wewnętrzne i zewnętrzne, w tym dyski twarde. DeviceLock zapewnia szczegółowy audyt i kopię danych, które użytkownicy przesyłają na opisane powyżej urządzenia wejścia-wyjścia, w tym na lokalne PDA lub smartfony, a także kontroluje dostęp uzytkowników do urządzeń drukujących.
Wszystkie Projekty      >