BlueCat
BlueCat
Osiągnij pełen potencjał twojej sieci! Kontroluj swoją infrastrukturę DNS. Uzyskaj pełną widoczność w działaniu sieci
i korzystaj z danych DNS, aby lepiej zabezpieczyć swoją firmę
.  
 
Pełna widoczność i kontrola ruchu DNS
Wdrożony jako warstwa wirtualnego buforowania DNS w całej sieci, punkty usługi DNS Edge rejestrują każde zapytanie DNS i odpowiedź dla każdego klienta w sieci - bez agentów. Oznacza to, że zespoły ds. bezpieczeństwa cybernetycznego zyskują wgląd w intencje każdego urządzenia i mogą stosować zaawansowane, inteligentne narzędzia analityczne do identyfikowania wzorców złośliwych zachowań, takich jak eksfiltracja danych, tunelowanie i algorytmy generowania domen (DGA).
W przeciwieństwie do zapory sieciowej lub serwera proxy sieci, serwer DNS Edge umożliwia analitykom reagowania na incydenty w celu uzyskania szczegółowego wglądu w aktywność min żądań, odpowiedzi i pierwotnego komputera-hosta oraz wyszukiwanie i filtrację w celu odnalezienia potencjalnego zagrożenia i usunięcia go zanim się rozprzestrzeni. Stosowanie szczegółowych reguł, takich jak strefa, typ urządzenia i inne, pomaga zablokować niepożądany dostęp i monitorować wrażliwe dane.
 
Możliwości:
 
Widoczność
 • Głębsza widoczność
 • Koreluj logi zapytania i odpowiedzi z początkowym hostem
 • Zobacz zarówno ruch wewnętrzny, jak i zewnętrzny; dla każdego typu klienta
 • Polegaj na dziennikach do badań kryminalistycznych
 • Wyodrębnij złe pliki i inne zainfekowane urządzenia
Kontrola
 • Lepsza kontrola
 • Uzyskaj szczegółową kontrolę nad polityką według urządzenia, strefy, pory dnia itp
 • Dodaj do białej listy IoT lub krytyczne systemy dostępu do niedozwolonych domen
 • Monitoruj maszyny uzyskujące dostęp do poufnych danych; bądź ostrzeżony o podejrzanym zachowaniu
 • Integracja z SIEM lub Splunk w celu skorelowania z innymi narzędziami
Większe wykrywanie
 • Zastosuj inteligentne analizy we wszystkich kwerendach DNS w Twojej sieci
 • Wykryj zachowania, takie jak eksfiltracja danych, tunelowanie i DGA
 • Intensywna inteligencja antywirusowa innych firm do blokowania znanych złych domen  

Cechy:

 • Uproszczony adres i obsługa hostów Integracja z Active Directory
 • Obsługa widoków BIND
 • Czarna lista DNS
 • Zarządzanie DNSSEC
 • Bezpieczeństwo klucza oparte na HSM Crossover High Availability (XHA)
 • Narzędzie do przywracania
 • Obsługa DNS dla Amazon Web Services (AWS) i Azure
 • Pełna obsługa IPv6
 • Filtrowanie adresów MAC DHCP
 • Narzędzie do przywracania DHCP Failover 
 
Twoja zapora sieciowa
Zapory ogniowe są krytyczne dla każdej warstwowej obrony, ale nie wykorzystują w pełni danych DNS, które masz dzisiaj. Na przykład DNS Edge pomaga zespołom reagowania na incydenty śledzić złośliwe ruchy i je usuwać. Koreluje żądania DNS, odpowiedzi i początkowy adres IP, aby zespoły bezpieczeństwa mogły stosować szczegółowe zasady dotyczące zarówno ruchu wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Twoja aktualna infrastruktura DNS na serwerach firmy jest trudna i często nieskuteczna. Nawet jeśli przechwycisz oryginalny adres IP i zapytanie, brakuje informacji o krytycznej reakcji domeny, które mogą wykrywać potencjalne zagrożenia. Tworzenie polityki blokowania tych zagrożeń w całej infrastrukturze jest trudne. DNS Edge integruje się z istniejącym DNS, aby zapewnić widoczność i kontrolę.
DNS Edge pozwala wysyłać tylko najciekawsze dane do SIEM, aby skrócić średni czas do rozwiązania i natychmiast ustawić zasady blokowania, monitorowania, przekierowania lub dodania białej listy domen. Używasz Splunk? - pobierz naszą aplikację DNS Edge for Splunk i zacznij tworzyć lepsze zasady bezpieczeństwa bezpośrednio w Splunk. 
 
Usługa BlueCat Enterprise DNS oparta na automatyzacji
Automatyzacja i samoobsługa zwalnia organizację IT od zarządzania rutynowymi zmianami IPAM, znacząco skracając czas oczekiwania na krytyczne żądania sieciowe i pomagając w rozwiązywaniu złożonych problemów biznesowych. BlueCat pomógł klientom rozkręcać i likwidować dziesiątki tysięcy maszyn wirtualnych na godzinę, dostarczać obliczenia w chmurze w ciągu kilku minut i automatyzować miliony transakcji przy zachowaniu standardów zgodności. Dbamy o to, aby Twoja organizacja mogła wykorzystać DNS dzięki bogatemu zestawowi interfejsów API i solidnej platformie automatyzacji, umożliwiającej dynamiczną interakcję z ekosystemem sieci.

Kontrola nad dynamiczną siecią dzięki usłudze BlueCat Address Manager
Wraz z gwałtownym rozwojem podłączonych urządzeń i znaczeniem DNS w kluczowych inicjatywach, takich jak automatyzacja i wirtualizacja, potrzebujesz nowego podejścia do zarządzania DNS i DHCP. Dzięki BlueCat Address Manager można zastąpić ręczne procesy, skrócić czas administratora sieci i zwiększyć sprawność w chmurze, uwalniając zasoby IT.

Platforma DNS i DHCP BlueCat centralizuje i automatyzuje zarządzanie infrastrukturą sieciową, minimalizując błędy i znacznie zwiększając niezawodność. Usługa BlueCat DNS jest skalowalna i łatwa w zarządzaniu, co stanowi podstawę solidnych systemów sieciowych zaprojektowanych z myślą o dynamicznych potrzebach Twojej organizacji. Usługa BlueCat DHCP zapewnia bezpieczne, wysoce dostępne, skalowalne wsparcie dla dwóch warstw w sieci - nawet w chmurze. Usługa BlueCat DNS zapewnia niezawodność infrastruktury sieci krytycznej, a podstawowe usługi o kluczowym znaczeniu dla biznesu są odporne i wysoce dostępne. Scentralizowanie i racjonalizacja DNS znacznie zmniejsza ryzyko przestojów spowodowanych zmianami konfiguracji lub nieaktualnymi / niespójnymi rekordami DNS. Usługa DHCP Failover i Crossover High Availability (XHA) zapewniają, że DHCP zarówno dla IPv4, jak i IPv6 zachowuje najwyższe standardy czasu pracy bez przestojów.
Zmniejszenie ryzyka awarii sieci BlueCat zapewnia skalowalne, odporne i wysoce dostępne usługi DNS w całym przedsiębiorstwie, z możliwością wdrażania w wysokowydajnych, scentralizowanych architekturach lub w pełni rozproszonych środowiskach z tysiącami punktów dostarczania usług. Rejestracja w trybie zero-touch i zarządzanie zasobami eliminuje konieczność ręcznego zarządzania rejestracją nowych urządzeń. Wykorzystaj wszechobecność systemu DNS, aby uprzedzać i filtrować złośliwe działania dla wszystkich urządzeń i aplikacji z naruszeniem zasad, zanim wpłyną one na kluczowe dane biznesowe. BlueCat DNS i DHCP mapują użytkowników na swoje urządzenia i śledzą aktywność sieciową, umożliwiając usuwanie, poddawanie kwarantannie lub umieszczanie na czarnej liście urządzeń za pomocą jednego kliknięcia. Usługa BlueCat DHCP pozwala w pełni wykorzystać ograniczoną przestrzeń adresową IPv4 i spójnie zarządzać środowiskami IPv6 i dual-stacked IPv4 / IPv6, w tym obsługą stanu DHCPv6. Elastyczne opcje wdrażania Rozwiązania BlueCat DNS i DHCP mogą być wdrażane jako wirtualne lub fizyczne serwery lub ich kombinacja. Licencjonujemy i wspieramy nasze oprogramowanie niezależnie od sprzętu i oferujemy wieczystą gwarancję na sprzęt, bez ponoszenia kosztów związanych z przełączaniem urządzeń sprzętowych na urządzenia wirtualne. Platforma DNS firmy BlueCat współpracuje z architekturami chmur, umożliwiając  zarządzanie każdą częścią sieci.

 

 

Kontakt do handlowca:

Piotr Kawa
Business Unit Manager - PM
piotr.kawa@bakotech.com
tel. +48 660 528 600

Strona internetowa: https://www.bluecatnetworks.com/