WatchGuard
WatchGuard

Dynamiczne, wydajne i łatwe w użyciu rozwiązania bezpieczeństwa UTM, bezpieczne rozwiązania WIFI

 

     Firma powstała w 1996 roku, w Seattle. Od samego początku producent skupił się na rozwiązaniach dotyczących bezpieczeństwa sieciowego. To właśnie WatchGuard zaprojektował i uruchomił pierwszą zaporę sieciową. Firma zatrudnia ponad 500 pracowników i ma swe przedstawicielstwa na wszystkich kontynentach.

     Producent regularnie klasyfikowany w raportach Gartnera dla UTM/NGFW, ma na swoim koncie ponad milion wdrożonych rozwiązań do zapewniania bezpieczeństwa, zarówno w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw, jak i dużych firm na całym świecie. Producent klasyfikowany jako lider i wizjoner w raporcie Gartnera od 6 lat. System raportowania, wizualizacji systemu i zarządzania - WatchGuard Dimension uznawany jest jako wzór dla konkurencji, co potwierdzają liczne nagrody branżowe.

Co jest kluczowe dla zapewnienia bezpiecznego dostępu do sieci i jej zasobów oraz ochrony użytkowników? Oraz co decyduje o sukcesie naszej platformy ochrony ?

 • Łatwość zarządzania systemem, tworzenia reguł i polityk bezpieczeństwa przy zachowaniu maksymalnej pewności co do skuteczności zabezpieczeń
 • Dynamiczna ochrona użytkowników
 • Natychmiastowe reagowanie na zmiany stopnia zagrożenia
 • Elastyczne i szerokie  portfolio zastosowań
 • Atrakcyjny stosunek jakości do ceny, dla rozwiązań oraz kosztów utrzymania systemu

     Aby sprostać powyższym wyznacznikom, producent opracował system integrujący wszystkie zadania w jednej platformie. Do podstawowych funkcji zintegrowanej platformy bezpieczeństwa WatchGuard należą:

Umożliwienie bezpiecznego dostępu do Internetu:

 • Przedsiębiorstwom
 • Zdalnym oddziałom firmy
 • Partnerom handlowym firmy
 • Pracownikom zdalnym
 • Dynamiczne dostosowanie systemu zabezpieczeń dla potrzeb każdej  lokalizacji.
 • Utrzymanie systemu zabezpieczeń w stanie AKTUALNYM wobec potencjalnych niebezpieczeństw.
 • Centralne zarządzanie i monitorowanie stanu zabezpieczeń sieci rozproszonej terytorialnie.
 • Zapewnienie odpowiedniej skali rozwiązania dla różnych typów i wielkości przedsiębiorstw przy zachowaniu optymalnej ceny.
 • Posiadanie zdolności do przyszłościowej rozbudowy systemu.

 

 

UNIKATOWY SYSTEM OPERACYJNY

     Wydajny i elastyczny  system opercyjny WatchGuard Fireware decyduje o sprawnym, szybkim i skutecznym działaniau platform WatchGuard. Został on zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wydajność całego syatemu nawet w chwili równoczesnego maksymalnego obciążenia poszczególnych podzespołów.

 

 
 

 

 

 

NAJLEPSI DOSTAWCY

     Właśnie dzięki innowacyjności systemu operacyjnego WatchGuard Fireware w urządzeniach zostały zaimplementowane rozwiązania bezpieczeństwa pochodzące od wiodących dostawców. Co to oznacza dla użytkownika ? Zwiększoną pewność, że system stanie na wysokości zadania i skutecznie zadziała w sytuacji zagrożenia.  Producent preferuje najbardziej zaufanych, znanych i wypróbowanych dostawców poszczególnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem.

 


 

 

OPIS PAKIETÓW FUNKCJONALOŚCI ZAWARTYCH W ROZWIĄZANIACH WatchGuard Firebox

 
Poniżej znajduje się graficzne przedstawienie dostępnych zestawów, z zaznaczonymi najnowszymi funkcjonalnościami - DNSWatch i MFA.
 
 
UNIKATOWY SYSTEM THREAT DETECTION AND RESPONSE
 
     Niezaleznie od swojej wielkosci, organizacje potrzebuja rozwiazania, które wykorzystuje kompleksowe podejscie do bezpieczenstwa - od sieci po stacje koncowe. WatchGuard Threat Detection and Response (TDR) składa sie z zaawansowanych narzedzi do ochrony przed złosliwym oprogramowaniem. Taki zbiór instrumentów koreluje wskazniki zagrozen z Fireboxów i Host Sensorów, aby powstrzymac znane, nieznane i wymykajace sie zagrozenia złosliwych oprogramowani.
 
Aktualna lista zagrożeń oraz ataków typu ZERO-DAY: Mapa zagrożen Threat Landscape
 
 
 
 
 
 
Skuteczna ochrona infrastrukturyIT oraz punktów końcowych: ZATRZYMAJ ZAAWANSOWANY MALWARE DZIĘKI CORRELATED SECURITY SYSTEMS
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Schemat licencjonowania TDR w zależności od urządzenia oraz dostepne rozszerzenia licencji:
(w pakiecie Total otrzymujemy określone ilości Host Sensors zawarte w cenie)

ZAPOZNAJ SIĘ Z NAJNOWSZĄ SERIĄ WATCHGUARD FIREBOX M, KTÓREJ PREMIERA ODBYŁA SIĘ W PAŹDZIERNIKU 2021

 

 
Najnowsze rozwiązania UTM klasy korporacyjnej dla sektora SMB, które posiadają bardzo wysoka przepustowość urządzeń i dodatkowo możliwość stosowania modułów rozszerzających porty.


 
 
Najnowsze rozwiązania UTM klasy korporacyjnej dla dużych przedsiębiorstw, oraz sektora GOV, które posiadają bardzo wysoka przepustowość urządzeń i dodatkowo możliwość stosowania modułów rozszerzających porty. Cechą wyróżniającą tą serię są redundantne zasilacze oraz pojemne karty M.2.

 

 

 


 

Zastanawiasz które z urządzeń najlepiej spełni Twoje oczekiwania?

Na stronie producenta znajdziesz proste narzędzie pozwalające na dobór urządzenia:

Jeśli posiadasz już UTM WatchGuard a chciałbys go wymienić na nowszy model sprawdź program typu TRADE UP: 

 


Posiadasz już UTM i myślisz jaki sprzęt WatchGuarda będzie alternarywą ? Sprawdź tabele porównawcze dla poszczególnych producentów:

Fortinet

SonicWall

Sophos

#TechWednesday WatchGuard | Ochrona sieciowa klasy Enterprise dla każdej wielkości firm

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ 

MFA Authpoint | Darmowa wersja testowa na 120 dni

 

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

Strona internetowa: http://www.watchguard.com/
Rozwiązania IT
WatchGuard Firebox Cloud zapewnia ochronę wiodących urządzeń WatchGuard Firebox Unified Threat Management (UTM) w środowiskach chmur publicznych. Firebox Cloud może być szybko i łatwo wdrożony w celu ochrony wirtualnej chmury prywatnej (VPC) przed atakami takimi jak botnety, skrypty cross-site, próby SQL injection i inne wektory włamania.
Zaawansowane rozwiązania UTM, które posiadają bardzo wysoka przepustowość urządzeń i dodatkowo możliwość stosowania modułów rozszerzających konektykę systemu.UTM, NGFW najlepszy dla małych i średnich przedsiębiorstw.
Najnowsze modularne rozwiązania WatchGuard Firebox M4600 i 5600. UTM, NGFW najlepszy dla średnich i dużych przedsiębiorstw.
Najnowsze i najwydajniejsze modularne rozwiązania WatchGuard Firebox M4800 i M5800. UTM, NGFW najlepszy dla średnich i dużych przedsiębiorstw.
Najnowsze rozwiązania UTM klasy korporacyjnej dla sektora SMB, które posiadają bardzo wysoka przepustowość urządzeń i dodatkowo możliwość stosowania modułów rozszerzających porty.
Najnowsze rozwiązania UTM klasy korporacyjnej dla dużych przedsiębiorstw, oraz sektora GOV, które posiadają bardzo wysoka przepustowość urządzeń i dodatkowo możliwość stosowania modułów rozszerzających porty. Cechą wyróżniającą tą serię są redundantne zasilacze oraz pojemne karty M.2.