WinMagic
WinMagic

Efektywne szyfrowanie danych

 

WinMagic jest kanadyjską firmą dostarczającą rozwiązania z zakresu szyfrowania danych. Swoje oprogramowania oferuje w 43 krajach na całym świecie, z których korzysta ponad 3 miliony użytkowników. Technologię tworzoną przez firmę wyróżnia funkcjonalność oraz elastyczność, pozwalająca dostosowywać ją do potrzeb każdego biznesu.

Idea powstania rozwiązań WinMagic zakładała stworzenie narzędzia, odpowiednio zabezpieczającego wrażliwe dane, które w ogromnych ilościach nieustannie są gromadzone na komputerach oraz na różnego rodzaju dyskach zewnętrznych.

 

 

KLUCZOWE CECHY

Bezpieczne szyfrowanie za pomocą jednej licencji dysków twardych urządzeń końcowych i serwerów Windows, Linux i MacOS.
• Algorytm szyfrujący dane kluczem AES 256 w czasie rzeczywistym.
Transparentność procesu szyfrowania – niezauważalny dla użytkownika i w pełni zintegrowany z logowaniem do systemu operacyjnego komputera.
Zabezpieczanie dysków, plików i folderów oraz zasobów w chmurze

 

ROZWIĄZANIA

• Szyfrowanie Dysków
• Szyfrowanie Plików i Folderów
• Szyfrowanie Pamięci USB

 

LINIE PRODUKTOWE

SecureDoc Enterprise

• Szyfrowanie całych dysków wszystkich urządzeń w przedsiębiorstwie za pomocą jednej, centralnej konsoli – niezależnie od systemu operacyjnego.
• Opcjonalnie dostępne moduły rozszerzające szyfrowanie o:
– zasoby zwirtualizowane oraz pliki/foldery w chmurze (Google, Azure, AWS, inne),
– pliki i foldery,
– dyski USB i urządzenia zewnętrzne.

SecureDoc Essential

• Centralne zarządzanie procesem szyfrowania i odzyskiwania danych dla rozwiązań BitLocker (Windows 10)

 

NAJWAŻNIEJSZE ZALETY

 • Bezpieczne szyfrowanie
  Jedna licencja SecureDoc pozwala szyfrować dyski twarde w notebookach i zabezpieczać dowolną ilość dysków USB.

 • Algorytm szyfrujący
  Zarówno szyfrowanie jak i rozszyfrowywanie zasobów znajdujących się na dysku zachodzi w czasie rzeczywistym i w sposób niezauważalny dla użytkownika, który włączając komputer uzyskuje do nich dostęp po wprowadzeniu odpowiedniego hasła. Dane możemy zabezpieczyć silnym algorytmem, wykorzytywanym np. przez służby rządowe - FIPS 140 - 2 lub szybszym, ale równie bezpiecznym algorytmem AES z kluczem 256 bitowym.

 • Transparentność
  SecureDoc Disk Encryption, zainstalowany na komputerach, nie wymaga od użytkownika szyfrowania i rozszyfrowywania zasobów przechowywanych na dysku, ponieważ przebiega ono automatycznie, jako proces sytemu operacyjnego, dzięki czemu jest niezauważalne.

 • Zabezpieczanie przenośnych dysków
  Rozwiązania WinMagic umożliwiają także zabezpieczanie dysków zewnętrznych. Administrator ma możliwość definiowania reguł dotyczących możliwości zapisywania danych na nośnikach zewnętrznych z dodatkowym zaznaczeniem czy dany nośnik powinien być zaszyfrowany czy nie. Zabezpieczanie danych przechowywanych na dyskach zewnętrznych można także poszerzyć o wyodrębnienie, poprzez numer seryjny i model, konkretnych pamięci przenośnych.

 • Zarządzanie uprawnieniami
  Za udzielanie dostępu do zasobów odpowiada aplikacja uwierzytelniająca, gdzie każdy użytkownik korzystający z SecureDoc ma przydzieloną unikalną nazwę, hasło oraz pakiet kluczy, które szyfrują poszczególne zasoby. Dzięki takim możliwościom współdzielenie pewnych danych i informacji staje się wygodne a zarazem bezpieczne.

 

PRODUKTY

SecureDoc Enterprise Server
Ochrona przedsiębiorstwa, zarządzanie bezpieczeństwem i szyfrowaniem wszystkich urządzeń za pomocą jednej konsoli niezależnie od platformy.

SecureDoc for Server
Zwiększone bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerach i łatwość zarządzania zabezpieczeniami systemów wewnętrznych dla administratorów.

SecureDoc CloudVM
Rozwiązanie do szyfrowania woluminu i pełnego dysku dla wirtualnych i chmurowych obciążeń.

SecureDoc CloudSync
Wymuszone zasadami transparentne szyfrowanie plików w folderach i w chmurze zapewniające odpowiednią ochronę danych.

SecureDoc for Windows
Przeznaczony dla indywidualnych użytkowników, poszukujących pełnej i skutecznej ochrony dla poufnych danych  i informacji, które przechowują na swoich przenośnych i stacjonarnych komputerach z systemem Windows.

SecureDoc for Filevault 2
Monitorowanie i kontrola szyfrowania urządzeń Apple Mac OS X i macOS dzięki zaawansowanemu zarządzaniu Filevault 2.

SecureDoc for Lenovo
To kompleksowe rozwiązanie do szyfrowania i zabezpieczania danych dla klientów, korzystających ze sprzętów marki Lenovo.

 

DLACZEGO WINMAGIC?

• Uniwersalne rozwiązanie – wszystkie systemy operacyjne, desktopy i laptopy oraz serwery
Jedno narzędzie do szyfrowania całych dysków, plików i folderów, USB, zasobów w chmurze i zasobów wirtualnych
• Rozwiązanie uznane na świecie i używane lub OEM-owane przez firmy takie jak HP, Lenovo, Intel, Samsung, SanDisc, AccessData, Seagate, Toshiba Memory.

Rozwiązaniom WinMagic zaufało wiele organizacji publicznych i firm na całym świecie, które podkreślają takie zalety SecureDoc jak:

• możliwość efektywnego minimalizowania ryzyka biznesowego,
• możliwość spełniania wymogów prawnych związanych z ochroną i przetwarzaniem danych,
• wysokiej jakości bezpieczeństwo danych w korzystanej cenie.

 

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ 

Security #bakocamp odc. 1 | Szyfrowanie danych bez tajemnic
 
 
 
#TechWednesday WinMagic | Efektywne szyfrowanie danych z SecureDoc

ZAPYTAJ O SZCZEGÓŁY

 

 

Strona internetowa: https://www.winmagic.com/
Rozwiązania IT
SecureDoc CloudVM - zapewnia solidne szyfrowanie i zarządzanie kluczami w celu zabezpieczenia maszyn wirtualnych (VM) i ich danych od momentu uruchomienia do zakończenia pracy.
Obecnie większość ludzi posiada wiele urządzeń z różnymi systemami operacyjnymi. SecureDoc Enterprise Server (SES) oferuje jednolity widok na wszystkie typy urządzeń z jednej konsoli zarządzającej.
SecureDoc Essentials - konsola do zarządzania szyfrowaniem natywnym
SecureDoc File Encryption - kluczowy komponent oprogramowania WinMagic do zabezpieczania danych. SecureDoc FE umożliwia użytkownikom i administratorom szyfrowanie określonych plików i folderów na urządzeniu lub w sieci.
SecureDoc for Servers - Jedyne rozwiązania szyfrujące dla serwerów
SecureDoc RMO - Szyfrowanie nośników przenośnych