WinMagic
WinMagic

WinMagic jest kanadyjską firmą dostarczającą rozwiązania z zakresu szyfrowania danych. Swoje oprogramowania oferuje w 43 krajach na całym świecie, z których korzysta ponad 3 miliony użytkowników. Technologię tworzoną przez firmę wyróżnia funkcjonalność oraz elastyczność, pozwalająca dostosowywać ją do potrzeb każdego biznesu.

Idea powstania rozwiązań WinMagic zakładała stworzenie narzędzia, odpowiednio zabezpieczającego wrażliwe dane, które w ogromnych ilościach nieustannie są gromadzone na komputerach oraz na różnego rodzaju dyskach zewnętrznych.

Rozwiązania SecureDoc umożliwiają efektywne, automatyczne oraz niezauważalne dla użytkowników szyfrowanie całych powierzchni dyskowych, dysków twardych, przenośnych dysków USB oraz nośników CD/DVD, chroniąc zgromadzone na nich dane.

Wśród najważniejszych zalet wyróżniających rozwiązania WinMagic należy wskazać na:

 • Bezpieczne szyfrowanie
  Jedna licencja SecureDoc pozwala szyfrować dyski twarde w notebookach i zabezpieczać dowolną ilość dysków USB.
   
 • Algorytm szyfrujący
  Zarówno szyfrowanie jak i rozszyfrowywanie zasobów znajdujących się na dysku zachodzi w czasie rzeczywistym i w sposób niezauważalny dla użytkownika, który włączając komputer uzyskuje do nich dostęp po wprowadzeniu odpowiedniego hasła. Dane możemy zabezpieczyć silnym algorytmem, wykorzytywanym np. przez służby rządowe - FIPS 140 - 2 lub szybszym, ale równie bezpiecznym algorytmem AES z kluczem 256 bitowym.
   
 • Transparentność
  SecureDoc Disk Encryption, zainstalowany na komputerach, nie wymaga od użytkownika szyfrowania i rozszyfrowywania zasobów przechowywanych na dysku, ponieważ przebiega ono automatycznie, jako proces sytemu operacyjnego, dzięki czemu jest niezauważalne.
   
 • Zabezpieczanie przenośnych dysków
  Rozwiązania WinMagic umożliwiają także zabezpieczanie dysków zewnętrznych. Administrator ma możliwość definiowania reguł dotyczących możliwości zapisywania danych na nośnikach zewnętrznych z dodatkowym zaznaczeniem czy dany nośnik powinien być zaszyfrowany czy nie. Zabezpieczanie danych przechowywanych na dyskach zewnętrznych można także poszerzyć o wyodrębnienie, poprzez numer seryjny i model, konkretnych pamięci przenośnych.
   
 • Zarządzanie uprawnieniami
  Za udzielanie dostępu do zasobów odpowiada aplikacja uwierzytelniająca, gdzie każdy użytkownik korzystający z SecureDoc ma przydzieloną unikalną nazwę, hasło oraz pakiet kluczy, które szyfrują poszczególne zasoby. Dzięki takim możliwościom współdzielenie pewnych danych i informacji staje się wygodne a zarazem bezpieczne. 

   

Rozwiązaniom WinMagic zaufało wiele organizacji publicznych i firm na całym świecie, które podkreślają takie zalety SecureDoc jak:

 • możliwość efektywnego minimalizowania ryzyka biznesowego,
 • możliwość spełniania wymogów prawnych związanych z ochroną i przetwarzaniem danych,
 • wysokiej jakości bezpieczeństwo danych w korzystanej cenie.


  Z  rozwiązań WinMagic korzystają między innymi:
  HP, Lenovo, Intel, Samsung, SanDisc, AccessData, Seagate, Toshiba Memory.

 

 

 

 

 

 

Produkty:

SecureDoc Enterprise Server
Ochrona przedsiębiorstwa, zarządzanie bezpieczeństwem i szyfrowaniem wszystkich urządzeń za pomocą jednej konsoli niezależnie od platformy.

SecureDoc for Server
Zwiększone bezpieczeństwo danych przechowywanych na serwerach i łatwość zarządzania zabezpieczeniami systemów wewnętrznych dla administratorów.

SecureDoc CloudVM
Rozwiązanie do szyfrowania woluminu i pełnego dysku dla wirtualnych i chmurowych obciążeń.

SecureDoc CloudSync
Wymuszone zasadami transparentne szyfrowanie plików w folderach i w chmurze zapewniające odpowiednią ochronę danych.

SecureDoc for Windows
Przeznaczony dla indywidualnych użytkowników, poszukujących pełnej i skutecznej ochrony dla poufnych danych  i informacji, które przechowują na swoich przenośnych i stacjonarnych komputerach z systemem Windows.

SecureDoc for Filevault 2
Monitorowanie i kontrola szyfrowania urządzeń Apple Mac OS X i macOS dzięki zaawansowanemu zarządzaniu Filevault 2.

SecureDoc for Lenovo
To kompleksowe rozwiązanie do szyfrowania i zabezpieczania danych dla klientów, korzystających ze sprzętów marki Lenovo.

 

Więcej informacji udziela:

Łukasz Niedośpiał
Product Manager

lukasz.niedospial@bakotech.com
tel. +48 664 751 900

Strona internetowa: https://www.winmagic.com/